Kolektivní výstavy (výběr od roku 1988)

2021

AI: All Idiots
MeetFactory Gallery, Praha
15. 9. — 24. 10. 2021, kurátoři: ScreenSaverGallery

Konkrétní podzim 2021
Galerie AMB, Sbor kněze Ambrože, Hradec Králové
(Šimon Bureš, CIRCUMPUNCT, Jan Dudešek, Alena Foustková, Jakub Guziur, Alva Hajn, Vladana Hajnová, Václav Havel, Pavel Hayek, Aleš Hnízdil, Šárka Hrouzková, Dalibor Chatrný, Jaroslav Jebavý, Svatopluk Klimeš, Václav Kočí, Štěpán Málek, Eduard Ovčáček, Miloslav Polcar, Aleš Svoboda, Jiří Šigut, Jiří Valoch, Lenka Vilhemová)
9. 9. — 6. 10. 2021, kurátorka: Martina Vítková

Továrna umění 21
Továrna, Litultovice
17. 7. — 31. 8. 2021, kurátoři: Martin Klimeš, Tomáš Skalík

Metafyzika fotografie
Fotografická galerie Fiducia, Moravská Ostrava
17. 6. — 12. 7. 2021, kurátor: Josef Moucha

Naděje
Fasáda — SmetanaQ Gallery, Praha
(Milota Havránková, Libuše Jarcovjáková, Jakub Kačmařík, Michaela Kročáková, Igor Malijevský, Andrea Malinová, Jaroslav Malík, Pavel Mára, Bet Orten, Dita Pepe, Jiří Šigut, Miro Švolík, Aneta Vašatová, Roman Vondrouš)
23. 4. — 30. 9. 2021, kurátoři: Miro Švolík, Markéta Musilová

XY— Opava v Olomouci
CLV na zastávkách MHD a plakátové plochy, Olomouc
(Nela Bártová, Matěj Frank, Kurt Gebauer, Dušan Chládek, Martin Klimeš, Lenka Klodová, Marie Lukáčová, Tomáš Skalík, Adéla Součková, Jiří Šigut, Dušan Urbaník, Imrich Veber, studenti, absolventi a pedagogové ITF v Opavě a Grafico Opava)
22. 4. — 31. 5. 2021, kurátoři: Matěj Frank, Jakub Frank

Nějak bylo nějak bude
plakátové plochy na zastávkách MHD, Opava
(Matěj Frank, Kurt Gebauer, Dušan Chládek, Martin Klimeš, Tomáš Skalík, Jiří Šigut, Dušan Urbaník)
3. — 28. 4. 2021, kurátoři: Matěj Frank, Jakub Frank

 

2019

1989
Veletržní palác, Národní galerie v Praze, Praha
15. 11. 2019 — 16. 2. 2020, kurátor: Tomáš Pospěch

Kosmos
Galerie U Bílého jednorožce, Klatovy/Klenová
(František Kupka, Vojtěch Preissig, Josef Šíma, Jiří Hejna, Václav Boštík, Robert Hliněnský, Karel Malich, František Hudeček, Jiří Kolář, Dalibor Chatrný, Kamil Linhart, Zdeněk Sýkora, Vladimír Škoda, Rudolf Sikora, Jiří Matoušek, Zdeněk Hůla, Josef Žáček, Vladimír Merta, Margita Titlová-Ylosky, Martin Mainer, Jan Ambrůz, Jiří Šigut, Pavel Mrkus, Daniel Hanzlík, Pavla Sceranková, Richard Loskot)
16. 11. 2019 — 12. 1. 2020, kurátor: Jiří Machalický

Koncept Śląski — Sytuacja aktualna 2019
Galeria 36,6, Instytut Sztuki Uniwerytetu Śląskiego w Cieszynie,Cieszyn
7. 11. — 8. 12. 2019, kurátor: František Kowolowski

Poutníci—Běženci—Poustevníci
Regionální muzeum v Kolíně, Kolín
11. 9. — 28. 10. 2019, kurátor Pavel Rajdl

Milan Dobeš 90.
Milan Dobeš Museum, Dolní Vítkovice, Ostrava
11. 7. — 1. 9. 2019, kurátoři: Zdeněk Sklenář, Jan Světlík

RivaLove
Galerie Saigon, Ostrava
(+Daniel Balabán, Saigon)
15. 2. 2019, kurátoři: Alice Sovadinová, Ivo Škuta a Michal Zych

 

2018

Autorská PéeFka (ze sbírky Jiřího a Jiřiny Hankeových)
Malá galerie v České spořitelně v Kladně, Kladno
5. 12. 2018 — 5. 2. 2019, kurátor: Jiří Hanke

Pořád spolu — Ostrava vs. Košice
Dům umění v Opavě, Opava
6. 9. — 21. 10. 2018, kurátoři: Vlado Beskid, Pavel, Forman, Tomáš Koudela, František Kowolowski, Ivo Sumec

Stále spolu
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
11. 7. — 19. 8. 2018, kurátoři: Vlado Beskid, Pavel, Forman, Tomáš Koudela, František Kowolowski, Ivo Sumec

 

2017

Metastázy obrazu
Topičův salon, Praha
(Argišt Alaverdyan, Michal Cimala, Silvia Krivošíková, David Pešat, Jakub Sýkora, Jiří Šigut)
11. 10. — 10. 11. 2017, kurátor: Petr Vaňous

Situace — Ostrava 2017
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
19. 7. — 20. 8. 2017, kurátoři: Pavel Forman, Tomáš Koudela

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente
Mestská galéria, Rimavská Sobota
5. 3. — 22. 4. 2017, kurátorka: Lucia Benická

 

2016

Landscape
Hauch Gallery, Praha
(Federico Díaz, Daniel Hanzlík, Jiří Matějů, Petr Pastrňák, Gerhard Richter, Hiroshi Sugimoto, Miloš Šejn, Jiří Šigut)
20. 12. 2016 — 12. 2. 2017, kurátorská spolupráce: Monika Čejková

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente
Galéria dizajnu Satelit — Galéria Slovenského centra dizajnu, Bratislava
29. 10. — 4. 12. 2016, kurátorka: Lucia Benická

Slezský koncept 2016
Galerie Půda, Kulturní a společenské středisko Střelnice, Český Těšín
19. 2. — 18. 3. 2016, kurátorka: Dáša Lasotová

Čas
Galerie města Plzně, Plzeň
4. 2. — 3. 4. 2016, kurátor: Martin Klimeš

 

2015

Raw Exposure — Photographische Werke mit (an–) organischen und mechanischen Verfahren
  Photo Edition Berlin — Gallery for Contemporary Photography, Berlin
(Edgar Lissel, Harald Mairböck, Claus Stolz, Jiří Šigut)
5. 12. 2015 — 13. 2. 2016, kurátoři: Tomás Rodriguez Soto, Gunther Dietrich

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente
Výstavní síň Radnice, Slovenské národné múzeum, Levoča
29. 11. 2015 —30. 3. 2016, kurátorka: Lucia Benická

30 let Galerie 4
Galerie fotografie G4, Cheb
6. 11. — 4. 12. 2015, kurátor: Zbyněk Illek

Předtím/Teď/Potom
Gottfrei, Opava
20. 9. — 20. 10. 2015, kurátor: Martin Klimeš

Czech Fundamental — Fotografia ceca di avanguardia e contemporanea dal 1920 a oggi  
Museo di Roma in Trastevere, Roma
26. 5. —19. 7. 2015, kurátoři: Suzanne Pastor, Gunther Dietrich, Gabriele Agostini

Ze středu ven — umění regionů 1985—2010
Kunsthalle/Hala umenia, Košice
19. 2. — 19. 4. 2015, kurátoři: Ladislav Daněk, Michal Koleček

 

2014

Druhotvary 4 — interpretace partitur Leoše Janáčka
Památník Leoše Janáčka, Moravské zemské muzeum, Brno
27. 11. 2014 —11. 1. 2015, kurátor: Jiří Zahrádka

Vy troubo! — pro Jiřího Koláře
Velká galerie zámku v Hradci nad Moravicí, Hradec nad Moravicí
9. 9. — 31. 10. 2014, kurátor: Martin Klimeš

Oddżwięki  
(Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014)
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Krakow
17. 5. — 15. 6. 2014, kurátor: Jakub Woynarowski

Vivat Musica!
Veletržní palác, Národní galerie v Praze, Praha
24. 4. — 2. 11. 2014, kurátorka: Helena Musilová

Ze středu ven — umění regionů 1985—2010
Masné krámy, Západočeská galerie v Plzni, Plzeň
4. — 8. 6. 2014, kurátoři: Ladislav Daněk, Michal Koleček

 

2013

20 let (1993—2013)
Výstavní síň Sokolská 26, Centrum kultury a vzdělávání, Moravská Ostrava
21. 11. 2013 — 3. 1. 2014, kurátor: Milan Weber

Body varu
Divadelní klub, Opava
4. 9. — 11. 10. 2013, kurátoři: Lenka Borovičková, Jakub Frank, Matěj Frank, Martin Klimeš

Czech — Fundamental, Tschechische Avantgarde, moderne und zeitgenossische Fotografie
Photo Edition Berlin — Gallery for Contemporary Photography, Berlin
14. 7. — 11. 9. 2013, kurátoři: Suzanne Pastor, Gunther Dietrich, Nadia Rovderová

Vnitřní okruh v současné české fotografii
Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy, Praha
14. 5. — 18. 8. 2013, kurátor: Vladimír Birgus

Jan Balabán: Jsem tady — každým setkáním se něco stane
Historická výstavní budova, Slezské zemské muzeum, Opava
19. 3. — 31. 8. 2013, kurátorka: Martina Klézlová

 

2012

Šumavské reflexe
Galerie města Plzně, Plzeň
8. 11. 2012 — 31. 1. 2013, kurátor: Václav Malina

Membra Disjecta pro Johna Cage — Chceme říct něco o Johnovi
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
2. 10. — 25. 11. 2012, kurátoři: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

Na houby — for John Cage  
Gottfrei, Opava
5. 9. — 13. 10. 2012, kurátor: Martin Klimeš

Membra Disjecta pro Johna Cage — Chceme říct něco o Johnovi
Centrum současného umění DOX, Praha
24. 5. — 20. 8. 2012, kurátoři: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

Tis
(fotofestival Uničov / Uničov Photofestival)
Teta Gallery, Uničov
(Filip Cenek, Václav Kopecký, Antonín Mikšík, Markéta Othová, Matěj Pavlík, Lucia Sceranková, Iveta Schovancová, Sláva Sobotovičová, Jiří Šigut)
4. — 20. 5. 2012, kurátoři: Blanka Švédová, Petr Willert

Civilizované iluze — fotografická sbírka Muzea umění Olomouc
Muzeum umění Olomouc, Olomouc
8. 3. — 20. 5. 2012, kurátorka: Štěpánka Bieleszová

Cesta světla — mýty, filosofie a spiritualita ve výtvarném umění
Malá galerie, Kolín
29. 3. — 29. 4. 2012, kurátor: Miloš „Kim" Houdek

Partitury náhody a rytmy ticha
(festival Expozice nové hudby)
Místogalerie na Skleněné louce, Skleněná louka a Památník Leoše Janáčka, Moravské zemské muzeum, Brno
9.—25. 3. 2012, kurátor: Jozef Cseres

Membra Disjecta for John Cage — Wanting to Say Something About John      
Freiraum quartier21 International, MuseumsQuartier Wien, Wien
16. 2. — 6. 5. 2012, kurátoři: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

 

2011

Partitury — Parafráze
Fotografická galerie Fiducia a Galerie Dole, Moravská Ostrava
23. 8. — 9. 9. 2011, kurátoři: Dáša Lasotová, Jiří Valoch

Přírůstky 2001—2011
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
26. 7. — 6. 11. 2011, kurátor: Jiří Jůza

Společně i zvlášť/Razem i osobno/Together and separate
Výstavní síň Sokolská 26, Centrum kultury a vzdělávání, Moravská Ostrava
(Leopold Duszka–Kołcz, Wojciech Stefanik, Jiří Šigut)
25. 7. — 21. 8. 2011, kurátor: Tadeáš Goryczka

Světlo, stín a tma
Galerie — experimentální prostor NoD/Roxy, Praha
(Michal Cimala, Milan Houser, Dalibor Chatrný, Barbora Klímová, Václav Krůček, Milan Maur, Petr Písařík, Jiří Šigut, Margita Titlová–Ylovsky)
8. 3. — 31. 3. 2011, kurátor: Jiří Machalický

Měkkohlaví
Dům pánů z Kunštátu, Dům umění města Brna, Brno
8. 3. — 10. 4. 2011, kurátoři: Jiří Valoch, Václav Malina

Pohni křídlem
Galerie Červený kostel, Hlučín
29. 1. — 25. 2. 2011, kurátoři: Elli Motýlová, Ivan Motýl

 

2010

Tomáš Vaněk — Particip č. 118
Kukačka — festival umění ve veřejném prostoru (intervence, infiltrace, instalace)
Ostrava
1.—28. 11. 2010, kurátoři: Tomáš Knoflíček, Libor Novotný

Měkkohlaví
Jízdárna Valdštejnova zámku, Muzeum a galerie v Jičíně, Jičín
7. 9. — 16. 11. 2010, kurátor: Miloš Šejn

Ostrava, la ville de mon espoir
Galerie du centre tcheque, Bruxelles
1.—17. 6. 2010, kurátoři: Roman Polášek, Martin Popelář

Měkkohlaví
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
30. 3. — 6. 6. 2010, kurátoři: Jiří Šigut, Martin Klimeš

Měkkohlaví  
Pálffyho palác, Galéria mesta Bratislavy, Bratislava
14. 1. — 14. 3. 2010, kurátor: Jiří Valoch

 

2009

Měkkohlaví  
Galerie města Plzně, Plzeň
5. 11. 2009 — 8. 1. 2010, kurátor: Václav Malina

Stopy a Záznamy  
(8. fotografický festival Funkeho Kolín)
Synagoga, Kolín
4. 10. — 1. 11. 2009, kurátorka: Lenka Sedláčková + tým kurátorek

Stopy
Komunikační prostor Školská 28, Praha
1. — 23. 10. 2009, kurátor: Ondřej Bouška

Ostrava?
Pavilon A, Výstaviště Černá louka, Moravská Ostrava
17. 9. — 25. 10. 2009 kurátorka: Lenka Lindaurová

Stopy ohně  
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
4. 8. — 27. 9. 2009, kurátor: Jiří Machalický

Na modré straně je Hučín
Galerie Červený kostel, Hlučín
29. 5. — 12. 6. a 23. 6. — 31. 8. 2009, kurátoři: Elli Motýlová, Ivan Motýl

Picturing Eden
The John and Mabel Ringling Museum of Art, Sarasota, Florida
9. 5. — 2. 8. 2009, kurátorka: Deborah Klochko

Picturing Eden
Herbert F. Johnson Museum of Art, Cornell University, Ithaca, New York
17. 1. — 22. 3. 2009, kurátorka: Deborah Klochko

 

2008

Magie české fotografie
Velká výstavní síň bruntálského zámku, Bruntál
24. 10. — 8. 12. 2008, kurátor: Jindřich Štreit

Neregulováno. Prales ve fotografii
Barokní sál, Místodržitelský palác, Moravská galerie v Brně, Brno
15. 10. 2008 — 11. 1. 2009, kurátoři: Antonín Dufek, Dana Zajoncová

Picturing Eden
Munson–Williams Proctor Arts Institute, Utica, New York
20. 9. 2008 — 4. 1. 2009, kurátorka: Deborah Klochko

Aeronale 2008
Letiště Praha, odletová hala Terminálu 2, Praha
16. 9. — 31. 12. 2008, kurátor: Jiří Machalický

Zrcadlo přírody
Městské muzeum, Moravská Třebová
16. 10. — 2. 12. 2008, kurátorka: Elżbieta Łubowicz

Mezinárodní trienále současného umění
Veletržní palác, Národní galerie v Praze, Praha
2. 6. — 14. 9. 2008, kurátorka: Lenka Sedláčková (projekt č. 15, Za hranice fotografie: Příroda, vesmír, čas) + tým kurátorů

Světla měst a noční chodci
Galerie moderního umění v Hradci Králové, Hradec Králové
10. 4. — 8. 6. 2008, kurátorka: Martina Vítková

Picturing Eden  
The Grace Museum, Abilene, Texas
9. 2. — 5. 5. 2008, kurátorka: Deborah Klochko

 

2007

Klandra a klemra
Galerie Červený kostel, Hlučín
21. 12. 2007 — 20. 1. 2008, kurátoři: Elli Motýlová, Ivan Motýl

Země snivců — kurátorský experiment II
Galerie Aula, Fakulta výtvarných umění VUT Brno, Brno
5. 12. 2007 — 13. 1. 2008, kurátoři: Vendula Fremlová, Martin Kolář

Lustro Natury
Galeria Arsenał — odzial Muzeum Miejskiego Wrocławia, Wrocław
12. 11. — 20. 12. 2007, kurátorka: Elżbieta Łubowicz

Prostor pro intuici  
Dům U Zlatého prstenu, Galerie hlavního města Prahy, Praha
16. 10. — 2. 12. 2007, kurátor: Jiří Machalický

Picturing Eden  
MoPA — The Museum of Photographic Arts, San Diego, California
15. 9. 2007 — 13. 1. 2008, kurátorka: Deborah Klochko

Die Durchsichtige Welt
Das Kamelienschlos Pirna–Zuschendorf, Pirna
14. 9. — 14. 10. 2007, kurátorka: Miroslava Hlaváčková

Země snivců — kurátorský experiment II
Pedagogická fakulta a Fakulta užitého umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, Ústí nad Labem
2. 5. — 31. 8. 2007, kurátoři: Vendula Fremlová, Martin Kolář

Picturing Eden
Museum of Art — University of Iowa, Iowa City, Iowa
3. 2. — 13. 5. 2007, kurátorka: Deborah Klochko

Průzračný svět
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
1. 2. — 25. 3. 2007, kurátorka: Miroslava Hlaváčková

 

2006

Un souffle autour de rien  
Musée de Cahors Henri–Martin, Cahors
(Krzysztof Cichosz, Jiří Šigut, Paweł Żak)
13. 10. — 31. 12. 2006, kurátor: Bogdan Konopka

OVA 95— 05
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
12. 9. — 18. 11. 2006, kurátoři: Jiří Jůza, František Kowolowski, Petr Lysáček, Jiří Surůvka

Gregor Johann Mendel
(součást architektonického řešení expozice Evy Jiřičné)
Mendelovo muzeum, Brno
(Pavel Hayek, Zdeněk Sýkora, Jiří Šigut)
17. 7. 2006 — 28. 4. 2008

Doteky země
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Roudnice nad Labem
29. 6. — 17. 9. 2006, kurátorka: Miroslava Hlaváčková

± 50 — generace 80. let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová
Galerie U Bílého jednorožce, Klatovy
8. 4. — 4. 6. 2006, kurátor: Marcel Fišer

± 50 — generace 80. let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová
Galerie města Plzně, Plzeň
23. 2. — 2. 4. 2006, kurátor: Marcel Fišer

Picturing Eden  
George Eastman House, Rochester, New York
28. 1. — 18. 6. 2006, kurátorka: Deborah Klochko

Bohatství
Galerie Šternberk, Šternberk
(Pavel Baňka, Václav Jirásek, Jiří Šigut)
12. 1. — 12. 2. 2006, kurátoři: Jan Freiberg, Pavel Vančát

 

2005

Zrození Múzy
Galerie fotografie G4, Cheb
2. — 31. 12. 2005, kurátor: Josef Moucha

Les
Galerie města Plzně, Plzeň
24. 11. 2005 — 8. 1. 2006, kurátor: Václav Malina

Bohatství
Galerie U Bílého jednorožce, Galerie Klatovy/ Klenová, Klatovy
(Pavel Baňka, Václav Jirásek, Jiří Šigut)
3. 9. — 30. 10. 2005, kurátoři: Jan Freiberg, Pavel Vančát

Česká fotografie XX. Století
Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy, Praha
30. 6. — 9. 10. 2005, kurátoři: Vladimír Birgus, Jan Mlčoch

Slezský koncept
Východoslovenská galéria, Košice
(Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jiří Šigut, Jan Wojnar)
26. 5. — 10. 7. 2005, kurátoři: Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

IV. Nový Zlínský salon
(první přehlídka současného českého a slovenského výtvarného umění)
Zlínský zámek, Státní galerie, Zlín
26. 5. — 18. 9. 2005, tým kurátorů

Aqua Naturata — Aqua Naturans
Východoslovenská galéria, Košice
7. 4. — 8. 5. 2005, kurátor: Zbyněk Sedláček

Śląski koncept
Galeria Sektor I., Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
(Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jiří Šigut, Jan Wojnar)
4. 3. — 10. 4. 2005, kurátoři: Leszek Lewandowski, Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

V rytmu letu bělásků
Městská výstavní síň, Muzeum umění a designu, Benešov u Prahy
1. — 30. 4. 2005, kurátor: Radek Horáček

 

2004

Slezský koncept  
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
(Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jiří Šigut, Jan Wojnar)
7. 12. 2004 — 26. 2. 2005, kurátoři: Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

Persona: voda 3
Podtatranské muzeum v Poprade, Poprad
27. 10. — 14. 11. 2004, kurátor: Zbyněk Sedláček

Persona: voda 2
Šarišská galéria v Prešove, Prešov
24. 9. — 24. 10. 2004, kurátor: Zbyněk Sedláček

Im Schmetterlingsklang
Tschechisches Zentrum, Wien
21. 9. — 17. 10. 2004, kurátor: Radek Horáček

V rytme letu motýľov
Galéria Z, Zichyho palác, Bratislava
14. 5. — 20. 6. 2004, kurátor: Radek Horáček

V rytmu letu bělásků
Dům umění města Brna, Brno
5. 2. — 28. 3. 2004, kurátor: Radek Horáček

 

2003

Ejhle světlo
Místodržitelský palác, Moravská galerie v Brně, Brno
16. 10. 2003 — 29. 2. 2004, kurátor: Jiří Zemánek

Ostravská úderka
Galerie města Plzně, Plzeň
20. 2. — 30. 3. 2003, kurátor: Milan Weber

Hochsztaplerzy i Outsiderzy
Galeria Sektor I., Górnośląskie Centrum kultury, Katowice
24. 1. — 28. 2. 2003, kurátoři: Jiří Surůvka, Milan Weber, Leszek Lewandowski

 

2002

Czescy Outsiderzy
Galeria Arsenal, Białystok
4. 10. — 3. 11. 2002, kurátoři: Jiří Surůvka, Milan Weber

III. Nový Zlínský salon
Zlínský zámek, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Zlín
11. 6. — 1. 9. 2002, tým kurátorů

O Židli
Dům umění v Opavě, Opava
8. 5. — 23. 6. 2002, kurátor: Martin Klimeš

Kontakty — Čas přelomu/Přelom času
Novoměstská radnice, Praha
7. 2. — 9. 3. 2002, kurátor: Jakub Byrczek

S ohněm, k zemi, ve vzduchu
Okresní muzeum Brno–venkov, Muzeum Šlapanice, Brno
(Jiří Šigut, Jana Šindelová, Jan Vičar)
24. 1. — 3. 3. 2002, kurátorka: Hana Petlachová

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Mała Galeria Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Gorzów Wielkopolski
4.—31. 1. 2002, kurátor: Jakub Byrczek

 

2001

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Galeria PAcamera, Suwałki
19. 12. 2001 — 10. 1. 2002, kurátor: Jakub Byrczek

Fast Art — Eine schnelle Kunsterfrischung
Galerie Jáma 10, Moravská Ostrava
12. 12. 2001 — 11. 1. 2002, kurátor: Jiří Surůvka

Serigrafia dall'Europa centrale
Palais Esplanade, Merano
17.—25. 11. 2001, kurátoři: Daniela Rossi, Zbyněk Janáček, Eduard Ovčáček

8 z Ostravy
Galerie G, Olomouc
6.—30. 11. 2001, kurátor: Milan Weber

Kolmo k ose II
Lampovna, Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
1.—31. 10. 2001, kurátor: Kamil Drabina

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Akademia sztuk pięknych, Gdańsk
3.—18. 8. 2001, kurátor: Jakub Byrczek

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
BWA, Zielona Góra
9.—31. 7. 2001, kurátor: Jakub Byrczek

Krajina, světlo, zvuk
Galerie Sýpka, Osová Bitýška
(Milan Maur, Jiří Šigut, Martin Zet)
7.—29. 7. 2001, kurátor: Zbyněk Sedláček

Kontakty — Čas prelomu/Prelom času
Galéria FotoFo, Bratislava
14. 2. — 10. 3. 2001, kurátor: Jakub Byrczek

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Galeria FF, Łódzki dom kultury, Łódź
12. 1. — 2. 2. 2001, kurátor: Jakub Byrczek

 

2000

Halda v Jámě
Galerie Jáma 10, Moravská Ostrava
7.—31. 12. 2000, kurátor: Jiří Surůvka

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Stara Galeria, ZPAF, Warszawa
26. 7. — 6. 8. 2000, kurátor: Jakub Byrczek

Il Paesaggio Dell' Anima
Le Château de Vianden, Vianden
15. 7. — 13. 8. 2000, kurátoři: Ivana Brožová–Giaparri, Karel Tutsch

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu
Galeria Pusta, Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
7.—25. 6. 2000, kurátor: Jakub Byrczek

Tidevandspuls — en udstilling om langsomhed
Museet for Fotokunst, Brandts Klædefabrik, Odense
27. 5. 2000 — 12. 5. 2002, kurátor: Finn Thrane

Pocta
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
14. 4. — 18. 6. 2000, kurátor: Kamil Drabina

 

1999

25 autorů
Dům umění v Opavě, Opava
2. 11. — 10. 12. 1999, kurátor: Martin Klimeš

Acque pietre — luce acciaio (Dal ventre della terra)
Galleria Civica d'Arte Moderna, Saint–Vincent
13. 5. — 13. 10. 1999, kurátor: Claudio Rotta Loria

II. Nový Zlínský salon
Zlínský zámek, Státní galerie ve Zlíně, Zlín
12. 5. — 29. 8. 1999, tým kurátorů

Kontakty — Intymna przestrzeń
Galerie Sztuki Współczesnej — Galeria Awangarda, BWA, Wrocław
23. 2. — 21. 3. 1999, kurátor: Jakub Byrczek

Kontakty — Intimní prostor
Novoměstská radnice, Praha
13. 1. — 4. 2. 1999, kurátor: Jakub Byrczek

 

1998

Mezi tradicí a experimentem — práce na papíře a s papírem v českém výtvarném umění 1939—1989
Oblastní galerie Vysočiny, Jihlava
23. 4. — 7. 6. 1998, kurátoři: Ladislav Daněk, Jiří Valoch, Pavel Zatloukal

 

1997

I. Zlínský salon mladých
Dům umění, Státní galerie, Zlín
20. 5. — 17. 8. 1997, tým kurátorů

Mezi tradicí a experimentem — práce na papíře a s papírem v českém výtvarném umění 1939—1989
Muzeum umění, Olomouc
27. 2. — 31. 12. 1997, kurátoři: Ladislav Daněk, Jiří Valoch, Pavel Zatloukal

 

1996

Pokračování
Univerzitní klub Slezské univerzity v Opavě — Čajovna Bludný kámen, Opava
25. 1. — 28. 2. 1996, kurátor: Martin Klimeš

 

1993

Krajina
Dům U Kamenného zvonu, Galerie hlavního města Prahy, Praha
22. 6. — 29. 8. 1993, kurátoři: Hana Larvová, Marta Smolíková, Ludvík Hlaváček

 

1988

Kontakty
Studio, Klub mladých při Městském domu kultury Petra Bezruče, Opava
(Ladislav Daněk, Vladimír Havlík, Martin Klimeš, Petr Kvíčala, Svatopluk Otisk, Jiří Šigut, Petr Veselý)
11. 9. — 6. 10. 1988, kurátor: Martin Klimeš