Group exhibitions (selected since 1988)

2019

1989
National Gallery, Prague
15. 11.2049 — 16. 2. 2019, curator: Tomáš Pospěch

Cosmos
Galerie U Bílého Jednorožce, Klatovy/Klenová
16. 11. 2019 — 12. 1. 2020, curator: Jiří Machalický

Silesian Conceptual Art — Situation Silesia 2019

Regionální muzeum v Kolíně, Kolín
11. 9. — 28. 10. 2019, curator: Pavel Rajdl

Silesian Conceptual Art—Situation Silesia 2019
Galeria 36,6, Instytut Sztuki Uniwerytetu Śląskiego w Cieszynie,Cieszyn

7. 11. — 8. 12. 2019, curator: František Kowolowski

Pilgrims—Refuges—Hermits
Regionální muzeum v Kolíně, Kolín
11. 9. — 28. 10. 2019, curator: Pavel Rajdl

Milan Dobeš 90.
Milan Dobeš Museum, Dolní Vítkovice, Ostrava
11. 7. — 1. 9. 2019, kurators: Zdeněk Sklenář, Jan Světlík

RivaLove
Galerie Saigon, Ostrava
(+ Daniel Balabán, Saigon)
15. 2. 2019, curators: Alice Sovadinová, Ivo Škuta, Michal Zych

 

2018

Author's New Year's card (from the collection of Jiří and Jiřina Hanke)
Malá galerie v České spořitelně v Kladně, Kladno
5. 12. 2018 — 5. 2. 2019, curatorr: Jiří Hanke

Pořád spolu — Ostrava vs. Košice / Always TogetherOstrava vs. Košice
Dům umění v Opavě, Opava
6. 9. — 21. 10. 2018, curators: Vlado Beskid, Pavel, Forman, Tomáš Koudela, František Kowolowski, Ivo Sumec

Stále spolu / Still Together
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
11. 7. — 19. 8. 2018, curators: Vlado Beskid, Pavel, Forman, Tomáš Koudela, František Kowolowski, Ivo Sumec

 

2017

Metastázy obrazu / Metastasis of the Image
Topičův salon, Prague
(+ Argišt Alaverdyan, Michal Cimala, Silvia Krivošíková, David Pešat, Jakub Sýkora)
11. 10. — 10. 11. 2017, curator: Petr Vaňous

Situace / Situations — Ostrava 2017
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
19. 7. — 20. 8. 2017, curators: Pavel Forman, Tomáš Koudela

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente / Old — New. Old Photographic Techniques in New Experiments
Mestská galéria, Rimavská Sobota
5. 3. — 22. 4. 2017, curator: Lucia Benická

 

2016

Landscape
Hauch Gallery, Praha/Prague
(+ Federico Díaz, Daniel Hanzlík, Jiří Matějů, Petr Pastrňák, Gerhard Richter, Hiroshi Sugimoto, Miloš Šejn)
20. 12. 2016 — 12. 2. 2017, curator: Monika Čejková

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente / Old — New. Old Photographic Techniques in New Experiments
Galéria dizajnu Satelit — Galéria Slovenského centra dizajnu, Bratislava
29. 10. — 4. 12. 2016, curator: Lucia Benická

Slezský koncept 2016 / Silesian Conceptual Art 2016
Galerie Půda, Kulturní a společenské středisko Střelnice, Český Těšín
19. 2. — 18. 3. 2016, curator: Dáša Lasotová

Čas / Time
Galerie města Plzně, Plzeň
4. 2. — 3. 4. 2016, curator: Martin Klimeš

 

2015

Raw Exposure — Photographische Werke mit (an–) organischen und mechanischen Verfahren / Raw Exposire Photoraphic Works with (An)organic and Mecahnical Processes
Photo Edition Berlin — Gallery for Contemporary Photography, Berlin
(+ Edgar Lissel, Harald Mairböck, Claus Stolz)
5. 12. 2015 — 13. 2. 2016, curators: Tomás Rodriguez Soto, Gunther Dietrich

Staré — Nové. Staré fototechniky v novom experimente / Old New. Old Photographic Techniques in New Experiments
Výstavní síň Radnice, Slovenské národné múzeum, Levoča
29. 11. 2015 —30. 3. 2016, curator: Lucia Benická

30 let Galerie 4 / 30 Years of Gallery 4
Galerie fotografie G4, Cheb
6. 11. — 4. 12. 2015, curator: Zbyněk Illek

Předtím/Teď/Potom / Before/Now/Later
Gottfrei, Opava
20. 9. — 20. 10. 2015, curator: Martin Klimeš

Czech Fundamental — Fotografia ceca di avanguardia e contemporanea dal 1920 a oggi / Czech Avant — Garde and Contemporary Photography from the 1920s to the Present
Museo di Roma in Trastevere, Roma
26. 5. —19. 7. 2015, curator: Suzanne Pastor, Gunther Dietrich, Gabriele Agostini

Ze středu ven — umění regionů 1985—2010 / Out from the Center — Art of the Regions 1985—2010
Kunsthalle/Hala umenia, Košice
19. 2. — 19. 4. 2015, curator: Ladislav Daněk, Michal Koleček

 

2014

Druhotvary 4 — interpretace partitur Leoše Janáčka / Second — Shapes 4. An Interpretation of Leoš Janáček’s Scores
Památník Leoše Janáčka, Moravské zemské muzeum, Brno
27. 11. 2014 —11. 1. 2015, curator: Jiří Zahrádka

Vy troubo! — pro Jiřího Koláře / You Fool! — For Jiří Kolář
Velká galerie zámku v Hradci nad Moravicí, Hradec nad Moravicí
9. 9. — 31. 10. 2014, curator: Martin Klimeš

Oddżwięki / Echoes
(Month of Phototography in Krakow 2014)
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Krakow
17. 5. — 15. 6. 2014, curator: Jakub Woynarowski

Vivat Musica!
Veletržní palác, National Gallery in Prague, Praha/Prague
24. 4. — 2. 11. 2014, curator:: Helena Musilová

Ze středu ven — umění regionů 1985—2010 / Out from the Center — Art of the Regions 1985—2010
Masné krámy, Západočeská galerie v Plzni, Plzeň
4. — 8. 6. 2014, curators: Ladislav Daněk, Michal Koleček

 

2013

20 let / 20 Years (1993—2013)
Výstavní síň Sokolská 26, Centrum kultury a vzdělávání, Moravská Ostrava
21. 11. 2013 — 3. 1. 2014, curator: Milan Weber

Body varu / Boiling Points
Divadelní klub, Opava
4. 9. — 11. 10. 2013, curators: Lenka Borovičková, Jakub Frank, Matěj Frank, Martin Klimeš

Czech — Fundamental, Tschechische Avantgarde, moderne und zeitgenossische Fotografie / Czech Avant—Garde, Modern, and Contemporary Photography
Photo Edition Berlin — Gallery for Contemporary Photography, Berlin
14. 7. — 11. 9. 2013, curators: Suzanne Pastor, Gunther Dietrich, Nadia Rovderová

Vnitřní okruh v současné české fotografii / The Intimate Circle in Contemporary Czech Photography
Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy, Praha/Prague
14. 5. — 18. 8. 2013, curator: Vladimír Birgus

Jan Balabán: Jsem tady — každým setkáním se něco stane / Jan Balabán: I’m Here — Something Happens with Every Meeting
Historická výstavní budova, Slezské zemské muzeum, Opava
19. 3. — 31. 8. 2013, curator: Martina Klézlová

 

2012

Šumavské reflexe / Reflections of the Bohemian Forest
Galerie města Plzně, Plzeň
8. 11. 2012 — 31. 1. 2013, curator: Václav Malina

Membra Disjecta pro Johna Cage — Chceme říct něco o Johnovi / Membra Disjecta for John Cage —Wanting to Say Something about John
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
2. 10. — 25. 11. 2012, curators: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

Na houby — for John Cage / Mushroom Hunting — For John Cage
Gottfrei, Opava
5. 9. — 13. 10. 2012, curator: Martin Klimeš

Membra Disjecta pro Johna Cage — Chceme říct něco o Johnovi  / Membra Disjecta for John Cage —Wanting to Say Something about John
Centrum současného umění DOX, Praha/Prague
24. 5. — 20. 8. 2012, curators: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

Tis
(fotofestival Uničov / Uničov Photofestival)
Teta Gallery, Uničov
(+ Filip Cenek, Václav Kopecký, Antonín Mikšík, Markéta Othová, Matěj Pavlík, Lucia Sceranková, Iveta Schovancová, Sláva Sobotovičová)
4.—20. 5. 2012, curators: Blanka Švédová, Petr Willert

Civilizované iluze — fotografická sbírka Muzea umění Olomouc / Civilized Illusions — The Photographic Collection of the Olomouc Museum of Art
Muzeum umění Olomouc, Olomouc
8. 3. — 20. 5. 2012, curator: Štěpánka Bieleszová

Cesta světla — mýty, filosofie a spiritualita ve výtvarném umění / The Path of Light — Myths, Philosophy, and Spirituality in the Visual Arts
Malá galerie, Kolín
29. 3. — 29. 4. 2012, curator: Miloš „Kim" Houdek

Partitury náhody a rytmy ticha / Musical Score and Rhythms
(festival Exposition of New Music)
Místogalerie na Skleněné louce, Skleněná louka a Památník Leoše Janáčka, Moravské zemské muzeum, Brno
9.—25. 3. 2012, curator: Jozef Cseres

Membra Disjecta for John Cage — Wanting to Say Something About John      
Freiraum quartier21 International, MuseumsQuartier Wien, Wien
16. 2. — 6. 5. 2012, curators: Jozef Cseres, Georg Weckwerth

 

2011

Partitury — Parafráze / Musical Score — Paraphrases
Fotografická galerie Fiducia a Galerie Dole, Moravská Ostrava
23. 8. — 9. 9. 2011, curators: Dáša Lasotová, Jiří Valoch

Přírůstky / Acquisitions 2001—2011
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
26. 7. — 6. 11. 2011, curator: Jiří Jůza

Společně i zvlášť/Razem i osobno/Together and separate
Výstavní síň Sokolská 26, Centrum kultury a vzdělávání, Moravská Ostrava
(+ Wojciech Stefanik, Leopold Duszka–Kołcz)
25. 7. — 21. 8. 2011, curator: Tadeáš Goryczka

Světlo, stín a tma / Light, Shadow, and Darkness
Galerie — experimentální prostor NoD/Roxy, Praha/Prague
(+ Michal Cimala, Milan Houser, Dalibor Chatrný, Barbora Klímová, Václav Krůček, Milan Maur, Petr Písařík, Margita Titlová–Ylovsky)
8. 3. — 31. 3. 2011, curators: Jiří Machalický

Měkkohlaví / The Softheaded Group
Dům pánů z Kunštátu, Dům umění města Brna, Brno
8. 3. — 10. 4. 2011, curators: Jiří Valoch, Václav Malina

Pohni křídlem / Move Your Wing
Galerie Červený kostel, Hlučín
29. 1. — 25. 2. 2011, curators: Elli Motýlová, Ivan Motýl

 

2010

Tomáš Vaněk — Particip č. 118
Kuckoo — Festival of Art in Public Space (interventions, infiltrations, installations)
Ostrava
1.—28. 11. 2010, curators: Tomáš Knoflíček, Libor Novotný

Měkkohlaví
Jízdárna Valdštejnova zámku, Muzeum a galerie v Jičíně, Jičín
7. 9. — 16. 11. 2010, curator: Miloš Šejn

Ostrava, la ville de mon espoir / Ostrava, City of My Hope
Galerie du centre tcheque, Bruxelles
1.—17. 6. 2010, curators: Roman Polášek, Martin Popelář

Měkkohlaví / The Softheaded Group
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
30. 3. — 6. 6. 2010, curators: Jiří Šigut, Martin Klimeš

Měkkohlaví   / The Softheaded Group
Pálffyho palác, Galéria mesta Bratislavy, Bratislava
14. 1. — 14. 3. 2010, curator: Jiří Valoch

 

2009

Měkkohlaví   / The Softheaded Group
Galerie města Plzně, Plzeň
5. 11. 2009 — 8. 1. 2010, curator: Václav Malina

Stopy a Záznamy    / Traces and Records
(8th annual Funke s Kolin Festival of Photography)
Synagoga, Kolín
4. 10. — 1. 11. 2009, curator: Lenka Sedláčková + team curators

Stopy / Traces
Komunikační prostor Školská 28, Praha/Prague
1. — 23. 10. 2009, curator: Ondřej Bouška

Ostrava?
Pavilon A, Výstaviště Černá louka, Moravská Ostrava
17. 9. — 25. 10. 2009 curator: Lenka Lindaurová

Stopy ohně   / Traces of Fire
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
4. 8. — 27. 9. 2009, curator: Jiří Machalický

Na modré straně je Hučín / On Blue Side Lies Hučín
Galerie Červený kostel, Hlučín
29. 5. — 12. 6. a 23. 6. — 31. 8. 2009, curators: Elli Motýlová, Ivan Motýl

Picturing Eden
The John and Mabel Ringling Museum of Art, Sarasota, Florida
9. 5. — 2. 8. 2009, curator: Deborah Klochko

Picturing Eden
Herbert F. Johnson Museum of Art, Cornell University, Ithaca, New York
17. 1. — 22. 3. 2009, curator: Deborah Klochko

 

2008

Magie české fotografie / The Magic of Czech Photography
Velká výstavní síň bruntálského zámku, Bruntál
24. 10. — 8. 12. 2008, curator: Jindřich Štreit

Neregulováno. Prales ve fotografii / Unmanaged. The Natural Forest in Photography
Barokní sál, Místodržitelský palác, Moravská galerie v Brně, Brno
15. 10. 2008 — 11. 1. 2009, curators: Antonín Dufek, Dana Zajoncová

Picturing Eden
Munson–Williams Proctor Arts Institute, Utica, New York
20. 9. 2008 — 4. 1. 2009, curator: Deborah Klochko

Aeronale 2008
Letiště Praha, odletová hala Terminálu 2, Prague
16. 9. — 31. 12. 2008, curator: Jiří Machalický

Zrcadlo přírody / Mirror of Nature
Městské muzeum, Moravská Třebová
16. 10. — 2. 12. 2008, curator: Elżbieta Łubowicz

Mezinárodní trienále současného umění / International Triennale of Contemporary Art
Veletržní palác, National Gallery in Prague, Praha/Prague
2. 6. — 14. 9. 2008, curator: Lenka Sedláčková (projekt č. 15, Za hranice fotografie: Příroda, vesmír, čas) + curators team

Světla měst a noční chodci / The Light of Cities and Night Walkers
Galerie moderního umění v Hradci Králové, Hradec Králové
10. 4. — 8. 6. 2008, curator: Martina Vítková

Picturing Eden  
The Grace Museum, Abilene, Texas
9. 2. — 5. 5. 2008, curator:: Deborah Klochko

 

2007

Klandra a klemra / Shivers and Quivers
Galerie Červený kostel, Hlučín
21. 12. 2007 — 20. 1. 2008, curators: Elli Motýlová, Ivan Motýl

Země snivců — kurátorský experiment II / The Other Side — Curatorial Experiment II
Galerie Aula, Fakulta výtvarných umění VUT Brno, Brno
5. 12. 2007 — 13. 1. 2008, curators: Vendula Fremlová, Martin Kolář

Lustro Natury / Mirror of Nature
Galeria Arsenał — odzial Muzeum Miejskiego Wrocławia, Wrocław
12. 11. — 20. 12. 2007, curator: Elżbieta Łubowicz

Prostor pro intuici    / Space for Intuition
Dům U Zlatého prstenu, Galerie hlavního města Prahy, Praha/Prague
16. 10. — 2. 12. 2007, curator: Jiří Machalický

Picturing Eden  
MoPA — The Museum of Photographic Arts, San Diego, California
15. 9. 2007 — 13. 1. 2008, curator: Deborah Klochko

Die Durchsichtige Welt / Transparent World
Das Kamelienschlos Pirna–Zuschendorf, Pirna
14. 9. — 14. 10. 2007, curator: Miroslava Hlaváčková

Země snivců — kurátorský experiment II / The Other Side — Curatorial Experiment II
Pedagogická fakulta a Fakulta užitého umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, Ústí nad Labem
2. 5. — 31. 8. 2007, curators: Vendula Fremlová, Martin Kolář

Picturing Eden
Museum of Art — University of Iowa, Iowa City, Iowa
3. 2. — 13. 5. 2007, curator: Deborah Klochko

Průzračný svět / Transparent World
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
1. 2. — 25. 3. 2007, curator: Miroslava Hlaváčková

 

2006

Un souffle autour de rien  
Musée de Cahors Henri–Martin, Cahors
(+ Krzysztof Cichosz, Paweł Żak)
13. 10. — 31. 12. 2006, curator: Bogdan Konopka

OVA 95— 05
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
12. 9. — 18. 11. 2006, curators: Jiří Jůza, František Kowolowski, Petr Lysáček, Jiří Surůvka

Gregor Johann Mendel
(part of the architectural design of an exhibition by Eva Jiřičná)
Mendelovo muzeum, Brno
(+Pavel Hayek, Zdeněk Sýkora)
17. 7. 2006 — 28. 4. 2008

Doteky země / Touches of the Land
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Roudnice nad Labem
29. 6. — 17. 9. 2006, curator: Miroslava Hlaváčková

± 50 — generace 80. let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová / ± 50 — The 80s Generation from the Collections of the Klatovy/ Klenová Gallery
Galerie U Bílého jednorožce, Klatovy
8. 4. — 4. 6. 2006, curator: Marcel Fišer

± 50 — generace 80. let ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová / ± 50 — The 80s Generation from the Collections of the Klatovy/ Klenová Gallery
Galerie města Plzně, Plzeň
23. 2. — 2. 4. 2006, curator: Marcel Fišer

Picturing Eden  
George Eastman House, Rochester, New York
28. 1. — 18. 6. 2006, curator: Deborah Klochko

Bohatství / Affluence
Galerie Šternberk, Šternberk
(+ Pavel Baňka, Václav Jirásek)
12. 1. — 12. 2. 2006, curators: Jan Freiberg, Pavel Vančát

 

2005

Zrození Múzy / The Birth of a Muse
Galerie fotografie G4, Cheb
2.—31. 12. 2005, curator: Josef Moucha

Les / Forest
Galerie města Plzně, Plzeň
24. 11. 2005 — 8. 1. 2006, curator: Václav Malina

Bohatství / Affluence
Galerie U Bílého jednorožce, Galerie Klatovy/ Klenová, Klatovy
(+ Pavel Baňka, Václav Jirásek)
3. 9. — 30. 10. 2005, curators: Jan Freiberg, Pavel Vančát

Česká fotografie XX. Století / Czech Photography of the 20th Century
Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy, Praha/Prague
30. 6. — 9. 10. 2005, curators: Vladimír Birgus, Jan Mlčoch

Slezský koncept / Silesian Conceptual Art
Východoslovenská galéria, Košice
(+ Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jan Wojnar)
26. 5. — 10. 7. 2005, curators: Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

IV. Nový Zlínský salon / 4th New Zlín Salon
(první přehlídka současného českého a slovenského výtvarného umění)
Zlínský zámek, Státní galerie, Zlín
26. 5. — 18. 9. 2005, curators team

Aqua Naturata — Aqua Naturans
Východoslovenská galéria, Košice
7. 4. — 8. 5. 2005, curator: Zbyněk Sedláček

Śląski koncept / Silesian Conceptual Art
Galeria Sektor I., Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
(+ Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jan Wojnar)
4. 3. — 10. 4. 2005, curator: Leszek Lewandowski, Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

V rytmu letu bělásků / In the Rhythm of the Flight of White Butterflies
Městská výstavní síň, Muzeum umění a designu, Benešov u Prahy
1. — 30. 4. 2005, curator: Radek Horáček

 

2004

Slezský koncept    / Silesian Conceptual Art
Dům umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravská Ostrava
(+ Karel Adamus, Martin Klimeš, Milan Lasota, Jan Wojnar)
7. 12. 2004 — 26. 2. 2005, curators: Martin Mikolášek, Andrea Węglarzyová

Persona: voda 3 / Persona: Water 3
Podtatranské muzeum v Poprade, Poprad
27. 10. — 14. 11. 2004, curator: Zbyněk Sedláček

Persona: voda 2 / Persona: Water 2
Šarišská galéria v Prešove, Prešov
24. 9. — 24. 10. 2004, curator: Zbyněk Sedláček

Im Schmetterlingsklang / In the Rhythm of the Flight of White Butterflies
Tschechisches Zentrum, Wien
21. 9. — 17. 10. 2004, curator: Radek Horáček

V rytme letu motýľov / In the Rhythm of the Flight of White Butterflies
Galéria Z, Zichyho palác, Bratislava
14. 5. — 20. 6. 2004, curator: Radek Horáček

V rytmu letu bělásků / In the Rhythm of the Flight of White Butterflies
Dům umění města Brna, Brno
5. 2. — 28. 3. 2004, curator: Radek Horáček

 

2003

Ejhle světlo / Look Light
Místodržitelský palác, Moravská galerie v Brně, Brno
16. 10. 2003 — 29. 2. 2004, curator: Jiří Zemánek

Ostravská úderka / The Ostrava Shock Brigade
Galerie města Plzně, Plzeň
20. 2. — 30. 3. 2003, curator: Milan Weber

Hochsztaplerzy i Outsiderzy / Czech Con Artists and Outsiders
Galeria Sektor I., Górnośląskie Centrum kultury, Katowice
24. 1. — 28. 2. 2003, curators: Jiří Surůvka, Milan Weber, Leszek Lewandowski

 

2002

Czescy Outsiderzy / Czech Outsiders
Galeria Arsenal, Białystok
4. 10. — 3. 11. 2002, curators: Jiří Surůvka, Milan Weber

III. Nový Zlínský salon / 3rd New Zlín Salon
Zlínský zámek, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Zlín
11. 6. — 1. 9. 2002, team of curators

O Židli / About a Chair
Dům umění v Opavě, Opava
8. 5. — 23. 6. 2002, curator: Martin Klimeš

Kontakty — Čas přelomu/Přelom času / Contacts — Changing Times/Times of Change
Novoměstská radnice, Praha/Prague
7. 2. — 9. 3. 2002, curator: Jakub Byrczek

S ohněm, k zemi, ve vzduchu / With Fire, towards the Earth, in the Air
Okresní muzeum Brno–venkov, Muzeum Šlapanice, Brno
(+ Jana Šindelová, Jan Vičar)
24. 1. — 3. 3. 2002, curator: Hana Petlachová

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Mała Galeria Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Gorzów Wielkopolski
4.—31. 1. 2002, curator: Jakub Byrczek

 

2001

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Galeria PAcamera, Suwałki
19. 12. 2001 — 10. 1. 2002, curator: Jakub Byrczek

Fast Art — Eine schnelle Kunsterfrischung
Galerie Jáma 10, Moravská Ostrava
12. 12. 2001 — 11. 1. 2002, curators: Jiří Surůvka

Serigrafia dall'Europa centrale
Palais Esplanade, Merano
17.—25. 11. 2001, curators: Daniela Rossi, Zbyněk Janáček, Eduard Ovčáček

8 z Ostravy / 8 from Ostrava
Galerie G, Olomouc
6.—30. 11. 2001, curator: Milan Weber

Kolmo k ose II / Perpendicular to the Axis II
Lampovna, Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
1.—31. 10. 2001, curator: Kamil Drabina

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Akademia sztuk pięknych, Gdańsk
3.—18. 8. 2001, curator: Jakub Byrczek

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
BWA, Zielona Góra
9.—31. 7. 2001, curator: Jakub Byrczek

Krajina, světlo, zvuk / Landscape, Light, Sound
Galerie Sýpka, Osová Bitýška
(+ Milan Maur, Martin Zet)
7.—29. 7. 2001, curator: Zbyněk Sedláček

Kontakty — Čas prelomu/Prelom času / Contacts — Changing Times/Times of Change
Galéria FotoFo, Bratislava
14. 2. — 10. 3. 2001, curator: Jakub Byrczek

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Galeria FF, Łódzki dom kultury, Łódź
12. 1. — 2. 2. 2001, curator: Jakub Byrczek

 

2000

Halda v Jámě / Pile in a Pit
Galerie Jáma 10, Moravská Ostrava
7.—31. 12. 2000, curator: Jiří Surůvka

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Stara Galeria, ZPAF, Warszawa
26. 7. — 6. 8. 2000, curator: Jakub Byrczek

Il Paesaggio Dell' Anima / The Landscape of the Soul
Le Château de Vianden, Vianden
15. 7. — 13. 8. 2000, curators: Ivana Brožová–Giaparri, Karel Tutsch

Kontakty — Czas przełomu/Przełom czasu / Contacts — Changing Times/Times of Change
Galeria Pusta, Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
7.—25. 6. 2000, curator: Jakub Byrczek

Tidevandspuls — en udstilling om langsomhed / Tidal Pulse — an exhibition on the theme of slowness
Museet for Fotokunst, Brandts Klædefabrik, Odense
27. 5. 2000 — 12. 5. 2002, curator: Finn Thrane

Pocta / Tribute
Důl Michal, Ostrava–Michálkovice
14. 4. — 18. 6. 2000, curator: Kamil Drabina

 

1999

25 autorů / 25 Artists
Dům umění v Opavě, Opava
2. 11. — 10. 12. 1999, curator: Martin Klimeš

Acque pietre — luce acciaio (Dal ventre della terra) / Stones of Water — Steel of Light (From the Center of the Earth)
Galleria Civica d'Arte Moderna, Saint–Vincent
13. 5. — 13. 10. 1999, curator: Claudio Rotta Loria

II. Nový Zlínský salon / 2nd New Zlín Salon
Zlínský zámek, Státní galerie ve Zlíně, Zlín
12. 5. — 29. 8. 1999, team of curators

Kontakty — Intymna przestrzeń / Contacts  — Intimate Space
Galerie Sztuki Współczesnej — Galeria Awangarda, BWA, Wrocław
23. 2. — 21. 3. 1999, curator: Jakub Byrczek

Kontakty — Intimní prostor / Contacts  — Intimate Space
Novoměstská radnice, Praha
13. 1. — 4. 2. 1999, curator: Jakub Byrczek

 

1998

Mezi tradicí a experimentem — práce na papíře a s papírem v českém výtvarném umění 1939—1989 / Between Tradition and Experiment — Works on Paper and with Paper in Czech Fine Art 1939—1989
Oblastní galerie Vysočiny, Jihlava
23. 4. — 7. 6. 1998, curators: Ladislav Daněk, Jiří Valoch, Pavel Zatloukal

 

1997

I. Zlínský salon mladých / 1st Zlín Youth Salon
Dům umění, Státní galerie, Zlín
20. 5. — 17. 8. 1997, curators

Mezi tradicí a experimentem — práce na papíře a s papírem v českém výtvarném umění 1939—1989 / Between Tradition and Experiment — Works on Paper and with Paper in Czech Fine Art 1939—1989
Muzeum umění, Olomouc
27. 2. — 31. 12. 1997, curators: Ladislav Daněk, Jiří Valoch, Pavel Zatloukal

 

1996

Pokračování / Continuation
Univerzitní klub Slezské univerzity v Opavě — Čajovna Bludný kámen, Opava
25. 1. — 28. 2. 1996, curator: Martin Klimeš

 

1993

Krajina / Landscape
Dům U Kamenného zvonu, Galerie hlavního města Prahy, Praha/Prague
22. 6. — 29. 8. 1993, curators: Hana Larvová, Marta Smolíková, Ludvík Hlaváček

 

1988

Kontakty / Contacts
Studio, Klub mladých při Městském domu kultury Petra Bezruče, Opava
(+ Ladislav Daněk, Vladimír Havlík, Martin Klimeš, Petr Kvíčala, Svatopluk Otisk, Petr Veselý)
11. 9. — 6. 10. 1988, curator: Martin Klimeš